3D grafika pro počítačové simulátory + něco málo navíc

book.jpg
V roce 1968 Erich von Daniken, tehdy ještě neznámý, předkládá tezi, že naši planetu - možná i několikrát - navšívili mimozemšťané...

Svoji teorii mimo jiné opírá o biblické proroctví Ezechiela. Za dva roky nato vyhází v USA New American Bible - nový překlad bible do angličtiny. V témže roce jistý pan Josef Blumrich - letecký inženýr NASA - původem z Rakouska, oponuje teorii Danikena. Podle Ezechielova proroctví v New American Bible začíná Blumrich konstruovat "Skvost Boží" neboli jakýsi zvláštní létající objekt, jímž Ezechiela svezli "bohové".

Po analýzách rozměrů létajícího objektu, které Ezechiel udal, a po prvních náčrtcích Blumrich ke svému překvapení zjišťuje, že prorok popsal dopravní prostředek schopný létání!

V roce 1971 o tom vydává Blumrich svědectví ve své knize "The Spaceship of Ezechiel"...
Obr. 1

Obr. 1

Blumrichův shuttle zrekonstrovaný podle Ezechielova svědectví
Obr. 2

Obr. 2

Takhle vypadá v hrubém zjednodušení Beierova maketa biblického chrámu
Kniha se dostává do ruky panu Beierovi, jinak stavebnímu a strojnímu inženýrovi žijícímu ve Spolkové republice Německo, ketrý je původem rovněž z Rakouska. Kniha na něho tak silně zapůsobí, že vezme New American Bible a podle příslušných kapitol rekonstruuje chrám, respektive jeho model tak, jak jej popisuje Ezechiel.

Když je nákres hotov, nastává velký okamžik - jeho konfrontace s Blumrichovým vozidlem, jakýmsi shuttlem. Překvapení je neuvěřitelné. Všechno do sebe zapadá!

Shuttle, jehož tvar je patrný z obr. 1, používá k pozemským letům 4 propelery, jak je známe u vrtulníků, a pro let na orbitu jednostupňovou raketu (na pohon, který si osvojíme podle Blumricha teprve za pár desítek let.

Chrám sám (obr. 2) pak není nic jiného než přistávací a opravárenská báze pro shuttle. Kde však tento chrám hledat?

Obr. 4

Obr. 4

Blumrichův shuttle zrekonstrovaný podle Ezechielova svědectví
Obr. 5

Obr. 5

Blumrichův shuttle zrekonstrovaný podle Ezechielova svědectví
 

Moji verzi shuttlu najdete v sekci 3D grafika, zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ADVERTISING

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one